افزایش ترافیک سایت

6 روش ساده که سبب افزایش ترافیک سایت شما می شود

در دنیای امروزی شما همه چیز را می توانید در اینترنت پیدا کنید. شما با دسترسی به اینترنت و جستجو در یک یا چند سایت می توانید چیزی که می خواهید را پیدا کنید. این کار به این دلیل امکان پذیر شده است که روز به روز سایت های بیشتری در سرتاسر دنیا تولید می شوند.

اگر شما صاحب یک وب سایت باشید ممکن است این آمار روزافزون گسترش سایت های اینترنتی موجب نگرانی شما شود. زیرا ممکن است این سوال برایتان پیش بیاید که چگونه می خواهید در بین این همه رقیب، ترافیک سایت خود را افزایش دهید؟ با این حال راهکارهایی برای این موضوع وجود دارد.

پیشتر در مقاله ای به معرفی چند روش افزایش ترافیک سایت پرداخته بودیم. حال در این مطلب 6 راه ساده برای افزایش ترافیک سایت به شما معرفی می کنیم که توسط آنها می توانید بازدیدکنندگان سایت خود را افزایش دهید.

1.بهینه سازی برای موتورهای جستجو (سئو):

سئو یک روش بسیار مرسوم و متداول برای افزایش ترافیک سایت و رسیدن به رتبه های بالاتر در نتایج جستجو نسبت به سایر رقیبان است. هر محتوایی که در سایت خود قرار می دهید، باید به گونه ای بهینه سازی شود تا بتواند توجه کاربران را به خود جلب کند و در سه رتبه اول نتایج جستجو نشان داده شود. زیرا آمارها نشان می دهد که بسیاری از کاربران تنها به سه نتیجه اول توجه می کنند و به سایر نتایج جستجو کمتر اهمیت می دهند.

2.تبلیغات:

راههای زیادی برای تبلیغ سایت در اختیار شما قرار دارد. شما گزینه هایی همچون تبلیغات ایمیلی، تبلیغ در شبکه های اجتماعی، تبلیغات بنری، تبلیغات ویدیویی و موارد بسیار زیاد دیگری نیز در اختیار دارید.

به یاد داشته باشید که برای تبلیغات باید هزینه کنید. بنابراین تا زمانی که ترافیک سایت شما به حد ایده آلی برسد باید تبلیغات را ادامه دهید تا بتوانید سایت خود را به یک سطح بالاتر ارتقا دهید.

3.وبلاگ نویسی کاربران مهمان:

این شیوه برای افزایش ترافیک سایت بسیار هوشمندانه خواهد بود. ممکن است شما تخصصی در زمینه تولید محتوا نداشته باشید، اما بخواهید با کمترین هزینه در سایت خود محتوا گذاری کنید. در این صورت می توانید با فراهم کردن امکان قرار دادن مقاله توسط کاربران مهمان بدون پرداختن هزینه خاصی سایت خود را سرشار از محتوای غنی کنید.

وبلاگ نویسی مهمان در ترافیک سایت شما در عوض این مقالات می توانید به کاربران اجازه دهید که در انتهای مقاله به سایت خودشان لینک بدهند.

4.تولید همیشگی محتوای تازه:

هیچکس علاقه ای به خواندن مجدد یک محتوای قدیمی ندارد. بنابراین سعی کنید همواره حرف های تازه ای برای گفتن به کاربران خود داشته باشید. اگر این کار را به خوبی انجام دهید می توانید ترافیک سایت خود را به شکل چشم گیری افزایش دهید و همواره کاربران را به بازگشت مجدد به سایت خود تشویق کنید.

5.توجه به توضیحات متا:

توضیحات متا عباراتی هستند که در نتایج جستجو و در پایین هر لینک نمایش داده می شوند.

توضیحات متا در ترافیک سایت این توضیحات می توانند در تصمیم کاربران برای بازدید یا عدم بازدید از سایت شما بسیار موثر باشند. بنابراین این توضیحات را باید به گونه ای بنویسید که کاربران را مجاب کند تا از سایت شما بازدید کنند. این امر در افزایش ترافیک سایت شما بسیار موثر خواهد بود.

6.حضور در شبکه های اجتماعی:

شما نیاز دارید تا در شبکه های اجتماعی حضوری فعال داشته باشید تا بتوانید برند خود را به کاربران معرفی کنید. حضور در شبکه های اجتماعی می تواند سبب نزدیکی شما به طرفدارانتان شود. لذا سعی کنید با قرار دادن مطالب جذاب در این رسانه ها به بهترین شکل ترافیک سایت خود را افزایش دهید.