طراحی سایت

4 موضوع در طراحی سایت که کمتر مورد توجه قرار می گیرند

طراحان وب باتجربه می دانند که عوامل متعددی وجود دارد که باید در هنگام طراحی سایت آنها را مورد توجه قرار دهند. نیاز به ناوبری آسان، مناسب بودن طراحی برای مخاطبان مورد نظر، سازگاری با مرورگرهای مختلف و نمایش صحیح وب سایت در تلفن همراه از جمله این موارد هستند. با این وجود، عوامل کمتر شناخته شده ای وجود دارند که باید با دقت مورد توجه قرار گیرند.

4 موضوع کمتر شناخته شده در طراحی سایت که باید طراحان به آنها دقت کنند:

امضای دیجیتالی(NAP)

به راحتی می توان گفت که امضای دیجیتالی یکی از مهمترین مواردی است که توسط طراحان نادیده گرفته می شود. امضای دیجیتالی یا NAP مخفف سه واژه انگلیسی نام، آدرس و تلفن می باشد. این موارد معمولا در ایمیل های رسمی مشاهده می شوند، اما در وب سایت ها نیز می توان آن را قرار داد.

برای طراخان وب مهم است که مکانی مناسب را برای قرار دادن امضای دیجیتالی خود پیدا کنند. لازم نیست آن را به طور بسیار برجسته و متمایز در صفحه سایت قرار دهید. اما در عین حال نیز نباید آن را در محلی قرار دهید که هیچکس متوجه آن نشود.

این امضا باید در تمام قسمت های سایت و رسانه های اجتماعی مرتبط با آن کاملا یکسان باشد تا در نتایج جستجو سازگاری بیشتری حاصل شود.

میزبانی وب و هاستینگ

در اغلب موارد، مشتریان از قبل برای سایت خود یک میزبان وب تهیه کرده اند. بنابراین، هنگام کار بر روی سایت یک مشتری، طراحان باید از محدودیت ها و تکنولوژی های پشتیبانی شده میزبان وب که سایت قرار است بر روی آن اجرا شود، آگاهی کاملی داشته باشند.

در بعضی موارد ممکن است حتی لازم باشد که برای داشتن یک عملکرد بهتر توسط سایت، هاستینگ آن را به طور کامل تغییر داد.همچنین اشتراکی بودن یا اختصاصی بودن هاست نیز نقش مهمی در این مورد ایفا می کند. بنابراین طراحان وب باید به این نکته همواره توجه داشته باشند که طراحی خود را بر اساس توانایی هاستینگ پیش ببرند.

قانونی بودن تصاویر و طرح ها

هر طراح وب با تجربه در حال حاضر نیاز به استفاده از تصاویر جذاب و تاثیرگذار دارد. با این حال ممکن است این طراحان به قانونی بودن عکس هایی که استفاده می نمایند چندان فکر نکنند که از قضا مسئله مهمی محسوب می شود.

تا حد امکان سعی کنید از تصاویر و طرح هایی که خودتان طراحی کرده اید، استفاده نمایید. چنانچه از سایت های مختلف عکس هایی را برای استفاده در سایت خود خریداری می کنید، مطمئن شوید که این عکس ها به اندازه کافی خوب باشند و قابلیت دستکاری داشته باشند تا ارزش هزینه کردن داشته باشند.

همچنین مواردی پیش می آید یک طراح، طرح خودش را تصادفا شبیه به یک طراح دیگر درست می کند. در چنین مواردی ممکن است شما متهم به سرقت هنری شوید و دردسر زیادی برایتان پیش بیاید. بنابراین مستندات کافی برای هر مرحله از طراحی خود ایجاد کنید تا بتوانید از خود در صورت بروز هر گونه مشکلی دفاع کنید.

بهینه سازی برای موتورهای جستجو (سئو)

با توجه به گستردگی بسیار زیاد بحث سئو، باور این موضوع که سئو تقریبا به طور کامل از طراحی سایت جدا شده است چندان دشوار نیست. سئو بیشتر به عنوان بخشی از استراتژی بازاریابی و تبلیغات سایت در نظر گرفته می شود. با این حال سئو در چندین مورد با طراحی سایت هم پوشانی دارد.

این موارد تنها مربوط به بهینه سازی محتوا و قرار دادن کلمات کلیدی و لینک ها در جاهای مختلف سایت نیست. سئو دارای جنبه های خاص خود در طراحی سایت می باشد. به همین دلیل به طراحان کمک می کند تا از استراتژی ها و تکنیک های سئو در طرح های خود استفاده کنند.

سئو یک راه حل برای کمک به بهبود جایگاه سایت هایی است که در نتایج موتورهای جستجو از رتبه های مناسبی برخوردار نیستند. بهینه سازی یک وب سایت که تکنیک های سئو در طراحی آن اعمال نشده است، کار بسیار دشوار و زمان گیری خواهد بود.

موارد فوق را حتما به یاد داشته باشید و در طراحی وب سایت های خود به کار بگیرید. موارد ذکر شده ممکن است به اندازه واکنش گرایی و کاربرپسند بودن سایت اهمیت نداشته باشند. اما می توانند تاثیر قابل توجهی بر روی وب سایت بگذارند.