رسانه های اجتماعی

5 قانون طلایی برای استراتژی رسانه های اجتماعی

از رسانه های اجتماعی می توانید برای توسعه کسب و کار خود استفاده کنید و مخاطبان جدیدی را با محصولات و خدمات خود آشنا سازید. موارد زیر به شما کمک می کنند تا حضوری موثر در رسانه های اجتماعی داشته باشید.

1.ایجاد یک پروفایل قوی:

اطمینان حاصل کنید که پروفایل شما بیشترین اطلاعات حرفه ای را در خصوص شما و کسب و کارتان به مخاطبان می دهد. مواردی همچون نام کامل، تخصص، وب سایت، فروشگاه اینترنتی و لینک سایر رسانه های اجتماعی که در آنها عضو هستید را حتما در پروفایل خود قرار دهید.

2.اشتراک گذاری محتوای جذاب:

همیشه عکس های باکیفیت بالا از کار خود به اشتراک بگذارید. یک تصویر با وضوح کم می تواند بهترین آثار را در نظر مخاطبان بسیار بد جلوه دهد. فالوورهای شما بهترین افراد برای تبلیغ شما هستند، بنابراین در صورتی که با محتوای جذابی در صفحه رسانه های اجتماعی شما روبرو شوند، در اشتراک گذاری آنها با دوستان خود ذره ای تردید نخواهند داشت. در ضمن باید همواره به سرعت به کامنت های کاربران پاسخ دهید و برای آنها ارزش قائل شوید. هرچه تعداد کامنت های یک پست بیشتر باشد، آن پست بیشتر اشتراک گذاری خواهد شد.

3.ارسال منظم پست:

اینکه شما چه تعداد پست باید در رسانه های اجتماعی خود قرار دهید، بستگی به مخاطبان تان و مواردی که می خواهید در خصوص آنها صحبت کنید دارد.

تعداد و زمان بندی ارسال پست در رسانه های اجتماعی با یکدیگر تفاوت دارد. برای مثال بررسی ها نشان می دهد میزان بازدید از پست ها در فیسبوک در روزهای پنجشنبه و جمعه تا 18 درصد افزایش می یابد.

4.استفاده از ویژگی های خاص رسانه های اجتماعی:

هریک از رسانه های اجتماعی دارای نقاط قوت خاصی هستند که با استفاده مناسب از آنها می توانید به نتیجه مطلوب دست پیدا کنید. برای مثال اگر می خواهید تعداد مشترکین کانال یوتیوب خود را افزایش دهید، می توانید با ساخت یک تیزر از فعالیت های خود و قرار دادن آن در فیسبوک، کاربران را به سمت کانال یوتیوب خود هدایت کنید.

انجام چنین کارهایی ممکن است کمی زمان بر باشد، اما در درازمدت اثر بیشتری خواهد داشت.

5.تسهیل در امر فروش:

بهترین روش فروش این نیست که فعالیت بیش از حد در رسانه های اجتماعی داشته باشیم. همین که مخاطبان خود را به صورت طبیعی افزایش دهیم، تا زمانی که یک لینک مشخص به سایت شما و اطلاعات کسب و کارتان وجود داشته باشد، فروش شما ادامه خواهد یافت و فالوورهای شما لینک سایت و رسانه های اجتماعی تان را با سایر افراد به اشتراک می گذارند.

به منظور انجام فرآیند ذکر شده باید محتوای جذابی متناسب با محصول خود برای مخاطبان تولید کنید و آنها را در رسانه های اجتماعی خود قرار دهید تا آنها را برای اشتراک گذاری این مطالب با دیگران ترغیب کرده باشید.

چنانچه این مطلب برای شما مفید بود، لطفا آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.