توسعه دهنده وب

7 نکته برای تبدیل شدن به یک توسعه دهنده وب برتر

توسعه دهنده وب یکی از مورد نیاز ترین شغل ها در روزگار کنونی است. در این نوشته می خواهیم نکاتی را بیان کنیم که یک توسعه دهنده وب باید برای پیشرفت در کار خود به آنها عمل کند.

هر توسعه دهنده وب می داند که باید روز به روز پیشرفت کند و دانش خود را به روز کند. او همچنین می داند که دانش او کاملا موقتی می باشد. زیرا فناوری ها و فریمورک های جدیدی که هرروز بوجود می آیند، باعث بروز تغییر در بحث توسعه وب شده و آن را ساده تر می سازند.

زبانهایی همچون JavaScript, PHP, HTML, Python و سایر ابزارهای توسعه وب دائما در حال بروزرسانی هستند و در صورتی که توسعه دهنده وب اطلاعات خود را در این زمینه ها بروز نکند، هیچ پیشرفتی در کار خود بدست نمی آورد.

در ادامه 7 نکته ای که هر توسعه دهنده وب باید برای پیشرفت در کار خود بداند را بیان می کنیم. زیرا واقعیت این است که یک توسعه دهنده وب عالی بسیار بهتر از یک توسعه دهنده وب معمولی است!

7 نکته برای تبدیل شدن به یک توسعه دهنده وب برتر

هرگز دست از یادگیری برندارید

کلید موفقیت شما وابسته به مهارت های شماست. اگر شما تنها بر اساس اصول پایه ای زبانهای برنامه نویسی پیش بروید و دانش خود را بروز رسانی نکنید، به سرعت از دور رقابت با سایر افراد توسعه دهنده وب خارج می شوید.

بنابراین وقت آزاد خود را باید صرف یادگیری موارد جدیدی همچون فریمورک ها و زبانهای برنامه نویسی جدید بکنید. این مهمترین کاری است که باید انجام دهید.

کدهای قابل فهم برای انسان بنویسید

ما انسان هستیم نه ماشین. اهمیتی ندارد که شما در یک شرکت کار می کنید یا خیر. نوشتن کدهای قابل خواندن برای انسان مهمترین کار یک توسعه دهنده وب می باشد. نام های مناسبی را برای کلاس ها، متغیرها و توابع در نظر بگیرید . از الگوریتم های صحیح برای توسعه وب استفاده کنید و کدهای کثیف را در برنامه خود استفاده نکنید.

کدهای خود را مستدسازی کنید

مستندسازی بخش مهمی از هر پروژه است. بدیهی است که کدهای خوب نیازی به چندین کتاب توضیحات ندارند. اما یک توضیح مختصر و مفید برای هر قطعه از کدها می تواند به خوانندگان این کدها و تست کنندگان پروژه کمک کند.

کدهایی با قابلیت استفاده مجدد بنویسید

ما توسعه دهنده وب هستیم و بطور معمول بهترین توسعه دهندگان وب تنبل می باشند. اما علت چیست؟

به این دلیل که که هر توسعه دهنده وب از دوباره نویسی کدهایی که قبلا نوشته است، بیزار است. این یک مورد بسیار کلیدی و مهم است. یک توسعه دهنده وب خوب تلاش می کند تا همواره کدهای خود را با قابلیت استفاده مجدد بنویسد تا بتواند از آنها در انجام پروژه های بعدی خود استفاده کند.

شناسایی و یادگیری آخرین تکنولوژی ها

این مورد با اولین نکته مرتبط می باشد. یادگیری چیزهای جدید مهم است و بروز بودن و کشف تکنولوژی های جدید مهمتر از آن. توسعه دهنده وب باید با سرعت پیشرفت تکنولوژی روز هماهنگ باشد تا بتواند به توسعه دهنده بهتری تبدیل شود.

درس گرفتن از اشتباهات

از مرتکب شدن اشتباهات ناراحت نشوید. از طریق اشتباهات شما می توانید راههای بهتری برای توسعه کدهای خود پیدا کنید. به طور کلی بروز اشتباه سبب بهبود کیفیت کدنویسی شما می شود و باعث می شود که شما همواره به فکر یافتن راههای بهتری برای کدنویسی خود باشید. به جای اینکه به سرعت حل آن مسئله را کنار بگذارید.

شما قادر به انجام هرکاری هستید

“غیر ممکن” کلمه ای است که کاربرد آن در دنیای توسعه وب ممنوع است. با استفاده از آخرین تکنولوژی ها شما تقریبا می توانید هر چیزی را که می خواهید پیاده سازی و اجرا کنید و راهی برای توقف پروژه به بهانه سخت بودن وجود ندارد. این مورد را همواره به خاطر داشته باشید.