شبکه اجتماعی

7 نکته بازاریابی شبکه اجتماعی اینستاگرام

7 نکته بازاریابی شبکه اجتماعی برای رشد برند شما در اینستاگرام

امروزه این موضوع که تمام بیزینس ها و کسب و کارها نیاز به فعالیت در اینستاگرام با بیش از 500 میلیون فالور دارند برای کسی مخفی نیست. این شبکه اجتماعی بستری رو فراهم کرده است تا شما بتوانید مشتریان بالقوه خودتان را در هر گوشه ای از دنیا در شبکه اجتماعی اینستاگرام پیدا کنید .

به منظور ارتقا بازاریابی شبکه اجتماعی اینستاگرام خودتان شما نیاز دارید تا Following های خود را براساس پایداری افزایش دهید. بعد از آن تعداد افراد بیشتری با برند شما ارتباط برقرار می کنند و اینستاگرام شما را فالو می کنند بخش بزرگی از فالور های شما هستند که می توانید هرزمان با پست گذاری , با آنها درارتباط باشید در اینجا 7 نکته کاربردی مربوط به بازاریابی رسانه اجتماعی در اینستاگرام می گوییم:

  • از ابزارهای رایگان اینستاگرام استفاده کنید :

اینستاگرام پروفایل بیزینس را ایجاد کرد و به صاحبان کسب و کار این امکان را داد تا بتوانند بدین وسیله دسترسی فالورها را به کسب وکار شما آسان کند و از طریق اطلاعاتی که شما در قسمت شماره تماس و ایمیل دادید با شما به راحتی ارتباط برقرار کنند و از این طریق شما بتوانید بازاریابی شبکه اجتماعی در اینستاگرام را بهتر کنترل کنید.

در کنار پروفایل کسب و کار شما گزینه ای به نام Insight وجود دارد که به وسیله آن می توانید تمام تعاملات و واکنش ها را نسبت به پست های خود را برای بازاریابی شبکه اجتماعی تجزیه و تحلیل و بررسی کنید و علاقه مندی های افراد را نسبت به موضوعاتتان بشناسید و کمیت تعاملات را بسنجید. بنابراین برای راه اندازی پروفایل کسب و کار خود در اینستاگرام بهتر است که از پروفایل مدل بیزینسی استفاده کنید و از امکانات رایگان آن بهره مند شوید و بازاریابی شبکه اجتماعی خود را ارتقا دهید.

  • به تبلیغات اینستاگرام بپیوندید

آیا می خواهید که فالورهای جدید برای پیج اینستاگرام خود داشته باشید؟ پیج خود را در تمامی شبکه ها و برنامه های اجتماعی مثل فیس بوک و توییتر و لینکداین و… تبلیغ کنید و از فالور های آنها بخواهید که پیج اینستاگرام شما را فالو کنند. آنها قبلا شما را در دیگر شبکه اجتماعی دنبال کردند بنابراین آنها احتمالا علاقه مند هستند که ببینند شما به آنها چه پیشنهادی می دهید بنابراین راه های ارتباط با برندتان را در تمام شبکه اجتماعی به آنها بدهید. شما فرض نکنید که توسط پست های شما افراد می توانند به برند شما در شبکه اجتماعی دسترسی پیدا کنند خیلی از افراد هستند که از بعضی از شبکه اجتماعی ها کنار رفتند و بعضی افراد هم در شبکه اجتماعی فعالیتی ندارند و اکتیو نیستند بنابراین با تبلیغ پیج اینستاگرام تان در شبکه اجتماعی فالورهایی را جذب کنید که به عنوان یک کاربری فعال هستند و آنها را دعوت به فالو کردن تان کنید و فالورهای خود را از طریق هر پست تبلیغی افزایش دهید.

  • فالور های خود را غرق نکنید

شما می خواهید که به اندازه کافی در شبکه اجتماعی اینستاگرام در روز پست بگذارید که مربوط به برندتان است اما وقتی که شما چندین بار مرتبا پست می گذارید فالور های شما در نهایت شما را آنفالو می کنند چون آنها احساس می کنند شما مدام روبروی آنها و در برخورد با انها هستید.

هیچ فرمول معجزه اسایی برای اینکه بتوان درست پست گذاری کرد نیست و برای هر برند متفاوت است شما نیاز دارید تا تست کنید و ببینید که فالور های شما چگونه واکنش نشان می دهند . برای قدم اول من پیشنهاد می دهم روزانه دو پست به صورت متناوب در شبکه اجتماعی اینستاگرام بگذارید تا متوجه شوید که بالاترین تعاملات چه زمانی اتفاق می افتد و سپس با پست های بیشتر و یا کمتری در روز امتحان کنید و واقعا به نتیجه تعاملات توجه و دقت کنید .تا زمانی که شما نقطه اوج خود را پیدا کنید تایمی که فالور های شما افزایش پیدا می کنند این پست گذاری ها در شبکه اجتماعی اینستاگرام به طور مداوم است و توقف پیدا نمی کند.

شبکه اجتماعی

  • با فالور های خود تعامل ایجاد کنید تا جرقه رشد را بزنید

زمانی که فالور شما برای پست شما کامنتی می نویسد در عرض دو ثانیه به او پاسخ دهید و از انها تشکر کنید این یک راه ساده برای ساختن مشتریان وفاداری که برند شما را تبلیغ می کنند است. راه هایی را برای فالور های خود در نظر بگیرید که با پست شما درگیر شوند و به آن واکنش نشان دهند مثلا ( سه تا از دوستانتان را تگ کنید اگر این پست را دوست داشتید) در این صورت شما برندتان را در معرض دید تعداد زیادی از مخاطبان قرار می دهید زمانی که آنها پیج شما را بین دوستانشان در شبکه اجتماعی اینستاگرام معرفی می کنند مقاومت کمتری برای جذب شدن وجود دارد و در نتیجه افراد بیشتری از کسانی که تگ شده اند فالور شما در شبکه اجتماعی اینستاگرام می شوند.

  • هشتگ های تعاملی ایجاد کنید

ایجاد یک هشتگ تعاملی در شبکه اجتماعی اینستاگرام یک راه عالی برای ایجاد تعامل فوری است فقط باید مطمعن شوید که هشتگ ها را درست انتخاب کرده اید یک استراتژی ساده در این زمینه ایجاد هشتگ هایی است که مشتریان از آنها برای عکس هایی که از محصولاتی که خریده اند استفاده می کنند به عنوان مثال ایجاد یک هشتگ که شرکت شما می تواند جستجو کند تا عکس های مشتریان خود را با محصول خود دوباره ارسال کند دو کار انجام می دهد :

  • بیشتر فالورهای شما از این هشتگ ها استفاده می کنند و عکس هایی را که از محصولات شما دارند را بااین هشتگ ها در شبکه اجتماعی اینستاگرام پست می کنند بدین صورت محصول شما و برند شما تعداد دفعه بیشتری توسط فالورهایتان به اشتراک گذاشته می شود و با جستجوی این هشتگ محصول شما در شبکه اجتماعی اینستاگرام شناسایی می شود.
  • هر بار که هر کسی از این هشتگ در پست ها استفاده کند , برند و محصول شما بین فالور های آنها به اشتراک گذاشته می شود و این یک تبلیغات رایگان در شبکه اجتماعی اینستاگرام برای شماست!!!
  • محتوای پیج های دیگر را بازنویسی کنید

اگر پیدا کردن محتوایی که بتواند نیاز فالور های شما را جوابگو باشد سخت است می توانید دیگر پیج های مربوط به موضوع خودتان را بازبینی و باز نویسی کنید و از آنها در شبکه اجتماعی خود استفاده کنید فقط از اعتبار منبعی که پیدا می کنید و در کپشن می نویسید مطمئن شوید. همچنین برنامه های بسیاری وجود دارد که تصاویر اینستاگرام را دانلود کرده و آنها را ذخیره می کند و به شما این امکان را می دهد که به راحتی آنها را بارگذاری کنید.

  • از خلاقیت برای ارتباط با مخاطبین خود استفاده کنید

خلاقیت در تصاویری که می گیرید یک راه عالی برای ارتباط با فالور هایتان در ÷ست های شبکه اجتماعی اینستاگرام است این خیلی تاثیر گذارتر از این است که تبلیغ خود را مستقیما به مخاطب نشان دهید.