نگهداری وب سایت

5 دلیل اهمیت نگهداری وب سایت توسط متخصصان حرفه ای

هر کسب و کاری که میخواهد در بازار آنلاین حضور گسترده داشته باشد، باید دارای یک سایت حرفه ای و به روز باشد. مدیر عامل ها معمولا از اهمیت داشتن یک سایت مناسب برای کسب و کارشان آگاهند اما هیچ ایده ای برای نگهداری وب سایت خود و بروز نگه داشتن آن ندارند.

خوشبختانه امروزه متخصصان و شرکت های زیادی هستند که می توانند در این زمینه ها به شما کمک کنند. اگر هنوز متوجه نشده اید که چرا باید از یک متخصص حرفه ای برای نگهداری وب سایت خود استفاده کنید، پس پیشنهاد می کنیم تا پایان این مقاله با ما همراه باشید:

مزایای استفاده از متخصص حرفه ای برای نگهداری وب سایت

1. بهینه سازی محتوا

محتوا پادشاه هر وب سایت است بنابراین بهینه سازی محتوای سایت امری بسیار مهم و ضروری است. بهینه سازی محتوا ارزش و کیفیت سایت شما را افزایش داده و به دنبال آن رنک سایت نیز بالا خواهد رفت. یک سایت با محتوای کاربردی و جذاب در اولین نگاه توجه کاربران را به خود جذب خواهد کرد. اگر چه تقریبا اکثریت صاحبان کسب و کار، بروزرسانی مداوم محتوا و افزودن پست های جدید برای وبلاگ خود را کاری سخت می پندارند.

زمانی که شما از یک آژانس حرفه ای برای انجام این کار استفاده کنید، سایت شما همواره با محتواهای تازه به روز خواهد شد. محتوای تازه تاثیر بسیار مهمی در نمایش سایت شما در نتایج جستجوی گوگل خواهد داشت. تولیدکنندگان خلاق محتوا همواره سایت شما را متناسب با مسائل روز محتواگذاری می کنند و بعد آنها را در شبکه های اجتماعی بازنشر می کنند. با بکارگیری این روش در نگهداری وب سایت می توانید مشتریان زیادی را به سمت سایت خود بکشانید.

2. بروزرسانی ویژگی های جدید

دنیای بزرگ وب بطور روزانه تغییر می کند. در نتیجه شما باید ویژگی های جدیدی که بوجود می آیند و در بهبود عملکرد سایت شما مفید خواهند بود را به سایت خود اضافه نمایید. مواردی همچون HTML5 و CSS3 و RSS Feed دیگر از واجبات یک سایت محسوب می شوند. آیا شما از تاریخ انتشار نسخه های جدید این ابزارها اطلاع دارید؟ آیا می توانید این ابزارها را در سایت خود در اسرع وقت بروزرسانی نمایید؟

نگهداری وب سایت

اگر در هر دو مورد فوق پاسخ شما منفی است، پس یک متخصص حرفه ای استخدام کنید تا این کارها را در اسرع وقت انجام دهد! اگر این بخش بسیار مهم از نگهداری وب سایت را نادیده بگیرید، آنگاه مشتریان شما به سمت سایت رقیبانتان متمایل خواهند شد که در اینصورت چیزی جز پشیمانی عایدتان نخواهد شد.

3. صرفه جویی در دراز مدت

اگر نگهداری وب سایت توسط خودتان انجام می شود، احتمالا در آینده باید برای برخی از خدمات هزینه های اضافی بپردازید. برای مثال اگر شما هیچ ایده ای در زمینه تولید محتوا،سئو و ویژگی های جدید در دنیای وب نداشته باشید، ناچارید شخصی را برای انجام این کارها استخدام کنید تا همواره بتوانید سایت خود را به روز نگه دارید. طبیعتا این امر مستلزم پرداخت هزینه خواهد بود. اگر شما با یک آژانس تخصصی در این زمینه ها قرارداد ببندید، هزینه های شما در دراز مدت بسیار کمتر خواهد شد.

4. سئو و آنالیز بهتر

رتبه سایت شما در سئو نقش کلیدی را در دریافت میزان ورودی از موتورهای جستجو ایفا می کند. اگر هنوز اطلاعاتی در خصوص سئو ندارید، با کمی جستجو در اینترنت می توانید اطلاعات اولیه مفیدی در این خصوص بدست آورید. آیا می خواهید که سایت شما در صفحه نخست نتایج گوگل نمایش داده شود؟ آیا می خواهید در زمینه فروش آنلاین فعالیت کنید؟ آیا کاربران و مشتریان هدف خود را به درستی انتخاب کرده اید؟ آیا سایت شما آنقدر جذابیت دارد که بتواند نرخ تبدیل را افزایش دهد؟

یک کارشناس نگهداری وب سایت از تمامی موارد فوق به خوبی آگاهی دارد. زمانی که از یک آژانس تخصصی برای نگهداری وب سایت خود استفاده کنید، دیگر نیاز نیست که نگران این موارد باشید. به علاوه آنها با ارائه گزارش های منظم از وضعیت وب سایت، شما را در جریان پیشرفت یا پسرفت هر کدام از این فرآیندها قرار خواهند داد.

5. تامین امنیت و بکاپ گیری منظم

آیا به روزی فکر کرده اید که ممکن است سایت شما هک شود و تمامی اطلاعات آن از دست برود؟ شما می توانید با سپردن مسئولیت تامین امنیت سایت و بکاپ گیری منظم از آن به آژانس های تخصصی خیال خود را از بابت رخ دادن هرگونه اتفاق برای وبسایت خود راحت نمایید.

هر زمان که سایت شما دچار مشکلی شود، این شرکت ها به کمک شما خواهند آمد و با بازگرداندن آخرین بکاپ سایت شما در اولین فرصت سبب خواهند شد که شما هیچ کاربر و مشتری مهمی را بخاطر عدم دسترسی به سایت خود از دست ندهید.

چنانچه این مطلب برای شما مفید بود، لطفا آنرا با دوستان خود به اشتراک بگذارید.