سایت فروش آنلاین

4 اشتباه رایج در راه اندازی سایت فروش آنلاین

راه اندازی یک سایت فروش آنلاین کار آسانی نیست. حتی صاحبان کسب و کارهایی که محصولات و خدمات فوق العاده ای ارائه می دهند نیز نمی توانند موفقیت سایت فروش آنلاین خود را تضمین شده بدانند. یک سایت فروش آنلاین خوب باید واکنش گرا، کاربرپسند و نمایانگر یک برند باشد. بازدیدکنندگان باید به گونه ای متقاعد شوند که از سایت شما خرید کنند. بنابراین به اولین تصویری که سایت شما به مخاطبان ارائه می دهد خوب بیندیشید.

بررسی ها نشان داده است که شما تنها بین 0 تا 8 ثانیه برای تحت تاثیر قرار دادن بازدیدکنندگان زمان دارید. اگر در زمان گفته شده نتوانید توجه کاربران را به خود جلب کنید، ممکن است آنها را برای همیشه از دست دهید. برای افزایش شانس موفقیت، شما باید از 4 اشتباه رایج زیر در راه اندازی سایت فروش آنلاین دوری کنید:

نادیده گرفتن مزایای محتوا

راه اندازی یک سایت فروش آنلاین صرفا شامل قرار دادن محصولات در سایت و صرف هزینه برای تبلیغات نمی باشد. موفقیت اصلی در گرو یک برنامه جامع برای تولید محتوا می باشد. محتوای مفید نه تنها باعث ارتقای رتبه شما در موتورهای جستجو می شود، بلکه باعث می شود که شما به عنوان یک مرجع اطلاع رسانی در زمینه کاری خود شناخته شوید.

در واقع بازاریابی محتوا یک راه حل کاملا بهینه و بلندمدت برای افزایش ترافیک سایت است اما نیاز به صرف زمان زیادی دارد.

انتخاب هاستینگ نامناسب

اگر این مورد را پیش از راه اندازی سایت فروش آنلاین خود در نظر نگیرید، مرتکب اشتباه بزرگی شده اید. اشتراکات زیادی بین انواع هاست های که می توانید برای سایت خود انتخاب کنید، وجود دارد. اما طبیعتا هریک از آنها ویژگی های خاص خود را دارند که بر اساس آنها باید تصمیم به انتخاب یکی از آنها بگیرید.

هاست های اشتراکی و هاست های ابری (cloud) ارزان ترین نوع این هاست ها هستند و استفاده از آنها رایج تر می باشد. علت هزینه کمتر این هاست ها این است که هریک از این هاست ها در بین تعداد زیادی سایت توزیع شده و به اشتراک گذاشته می شوند.

استفاده از این نوع هاست ها مخصوصا زمانی که سایت شما تازه تاسیس است و ترافیک زیادی ندارد مفید خواهد بود. اما با شلوغ تر شدن سایت و افزایش ترافیک آن، لازم است که به گزینه هایی همچون سرور مجازی و سرور اختصاصی روی بیاورید.

هزینه کردن برای سرویس ها و خدمات غیرضروری

کسب و کارهای زیادی هستند که در اوایل راه اندازی سایت فروش آنلاین خود، قربانی برخی خدمات غیرضروری می شوند. شرکت های بازاریابی می توانند با دادن وعده های دروغین در مورد تبلیغات کلیکی و سئوی سایت به سرعت سرمایه اولیه این کسب و کارها را از بین ببرند. استفاده از این خدمات در بلندمدت مفید خواهد بود و نه در آغاز کار.

اگر بودجه محدودی دارید، نباید بترسید. بلکه باید به دنبال یک راه حل خلاقانه برای تمام مشکلات خود در شروع کار باشید. در غیر اینصورت ممکن است خود را درگیر یک قرارداد پرهزینه برای تبلیغات کلیکی و سئو کنید که ممکن است نتایج آن را به این زودی ها هم مشاهده نکنید.

عدم حضور در رسانه های اجتماعی

امروزه حضور در شبکه های اجتماعی تبدیل به یک ضرورت برای هر کسب و کار شده است. اکثر مصرف کنندگان انتظار دارند که کسب و کارها در شبکه های اجتماعی حضور فعالی داشته باشند. بدون داشتن استراتژی برای فعالیت در شبکه های اجتماعی، تلاشهای شما بیهوده خواهد بود.

حضور در شبکه های اجتماعی به شما این امکان را می دهد که با مخاطبان خود به شکل بهتری در ارتباط باشید. همچنین شبکه های اجتماعی بهترین و کم هزینه ترین راه برای تبلیغ محصولات، معرفی خدمات ، اطلاع رسانی های مرتبط با هر کسب و کار و مهمتر از همه برندسازی می باشد.