ایمیل مارکتینگ

موبایل و ایمیل مارکتینگ

تاثیر تلفن همراه در ایمیل مارکتینگ

ایمیل مارکتینگ بسیار مهم است و باید اغلب اوقات در مورد نقش آن در جعبه ابزار کسب و کار خود صحبت کنید . با دستاوردهای کم هزینه تمام کسب و کارها باید بر روی کمپین های بازاریابی ایمیل خود تمرکز کنند. موضوع کاملا واضح است که تلفن همراه محبوب است و 92 درصد از ما از دستگاه های موبایل در جیب هایمان استفاده می کنیم . ایمیل مارکتینگ پتانسیل زیادی در بازاریابی دارد بدانید که موبایل بر ایمیل مارکتینگ چه تاثیری دارد و چگونه می توانید آن را برای کسب و کار خود مدیریت کنید .

ایمیل های باز شده برروی موبایل

اجازه دهید با یک آمار جالب شروع کنیم که 15 تا 70 درصد ازتمام ایمیل های ارسالی برروی موبایل باز می شود. این آمار بر اساس جمعیت شناسی هدف نوع ایمیل و محصول متفاوت است و بسیار متنوع است بنابراین به زمینه های دیگری کمک می کند.

 • 40 درصد همه افراد 14 تا 18 ساله ابتدا ایمیل خود را درتلفن همراه می خوانند برای این افراد 19 تا 34 ساله این آمار به 29 درصد می رسد.
 • 55 درصد ازاستفاده کنندگان 56 تا 67 ساله می گویند که هرگز ایمیل های خود را بر روی تلفن همراه نمی خوانند.
 • طبق یک مطالعه ای در سال 2016 درحالی که اختلافاتی بین گروه های جمعیتی وجود دارد تمایل به باز کردن ایمیل ها در تلفن همراه نسبت به دسکتاپ بیشتر است و به طور کلی 55 درصد است.

این روند به نظر بسیار قوی و سریع است گرچه ممکن است به نظر رقم بسیار قابل توجهی نباشد اما تعداد ایمیل های باز شده در موبایل افزایش چشمگیری داشته است.

ایمیل شما توسط صنایع باز می شود

همان طور که مشاهده کردید نرخ استفاده از تلفن همراه متفاوت است اما جمعیت آن هم متفاوت است این امار را در نظر بگیرید :

 • بر اساس گزارش ابر آی بی ام بازاریابی در 2016 معیار ارزیابی معیارهای دیجیتال مارکتینگ خدمات غذایی ورزش و سرگرمی ها دارای نرخ خوانندگان تلفن همراه 57 درصد است.
 • افراد در حوزه های بیمارستان ها مراقبت های بهداشتی و صنعت بیوتکنولوژی 55 درصد ایمیل مارکتینگ ها را می خوانند.
 • ایمیل مارکتینگ B2B  در میان کمترین میزان باز کردن ایمیل بر روی موبایل قرار می گیرند که حدود 28 درصد است.

 

بهترین روش برای کمپین ایمیل مارکتینگ شما :

 • صنعت خود را بشناسید و مخاطبان هدف را بیرون بکشید : همانطور که مشاهده کردیم رفتارهای ایمیل مارکتینگ در تلفن همراه بین گروه های مختلف و صنایع مختلف بسیار متفاوت است مثلا اگر شما یک سازمان مراقبت های بهداشتی هستید که هدف آن کودکان است در مقایسه با فروشگاه خرده فروشی که هزاره ها را هدف قرار می دهد شما به دنبال یک رویکرد کاملا متفاوت خواهید بود
 • ایمیل های دوستانه بسازید : بدون در نظر گرفتن صنعت ایمیل های موبایلی هنوز محبوب تر از دسکتاپ هستند و همواره ایمیل های موبایلی به خوبی تلاش می کنند که استفاده از تلفن همراه را بهینه سازی کنند
 • تفاوت بین ایمیل های باز شده و خوانده شده را بدانید : شما باید محتوایی تولید کنید که به قدری جذاب باشد تا ایمیل ها را باز کنند و بخوانند پس شانس شما با محتوای جذاب و بهتر برای باز کردن و خوانده شدن بیشتر است.
 • تقسیم بندی ایمیل های ارسالی بر اساس دستگاه : شما می توانید ایمیل های خود را با هدف قرار دادن جمعیت های خاص شخصیت ها و یا رفتار تقسیم بندی کنید وقتی شما با توجه به تقسیم بندی مخاطبانتان می توانید به ساخت ایمیل های خاص آنها بپردازید که این تمرکز داشتن باعث می شود تا آنها محتوای مورد نیاز خود را ببینند جذب شوند و باز کنند و بخوانند ودرنهایت به کلیک های بعدی و منجر به فروش بیشتر می شود.
 • هدف سه ثانیه ای : سه ثانیه زمان متوسطی است که یک فرد صرف ایمیل شما می کند بنابراین پیام ها و ایمیل به موبایل ها را بااین مدت زمان بهینه سازی کنید
 • موضوع یا سابجکت کوتاه داشته باشید : خوانندگان ایمیل های شما باید قادر باشند خط کامل موضوع را از دستگاه تلفن همراه خود بخوانند .