بازاریابی محتوا

چگونه طراحی وب بر بازاریابی محتوا تاثیر می گذارد؟

هر شرکت با انتخاب طراحی مورد نظر خود برای وب می تواند بر مشتریان خود اثر گذاری کند. از انتخاب رنگ تا استایل دهی به عناصر مختلف در طراحی وب همگی می توانند بر دیدگاه و برداشت اولیه مشتری تاثیرگذار باشند.

این بدین معنی است که طراحی نامطلوب و ضعف در طراحی می تواند باعث خروج مشتریان بالقوه از سایت شما و مراجعه آنها به سایت های رقیب گردد. در نتیجه طراحی مناسب وب سایت شرکت شما می تواند بر استراتژی بازاریابی دیجیتال شما به ویژه مقوله بازاریابی محتوا تاثیرگذار باشد.

بازاریابی محتوا چیست؟

بازاریابی محتوا به معنی تولید محتوایی است که به طور مستقیم محصول یا برند یک شرکت را تبلیغ نمی کند. اما با ارائه اطلاعات مفید و مرتبط، سبب افزایش علاقه مخاطبان به محصول شده و به طور غیرمستقیم باعث افزایش فروش محصولات می گردد.

چگونه طراحی وب بر بازاریابی محتوا تاثیر می گذارد؟

طراحی وب با تکیه بر موارد زیر می تواند زمینه ساز گسترش بازاریابی محتوا برای یک شرکت و به تبع آن افزایش فروش گردد:

دسترسی

یکی از مهمترین ملاحظات در طراحی یک سایت، دسترسی راحت به محتوای آن می باشد. محتوای سایت شما باید به راحتی توسط کاربران پیدا شده و خوانده شود. سایت شما باید به گونه ای باشد که کاربران بتوانند بدون نیاز به کلیک های اضافه، محتوای موردنظر خود را در آن پیدا نمایند.

ظاهر مناسب

بازدیدکنندگان درباره کیفیت و قابل اعتماد بودن محتویات سایت شما با توجه به نحوه نمایش آنها تصمیم می گیرند. حتی اگر یافتن محتوای شما در سایت آسان باشد، طراحی ضعیف می تواند سبب دلزدگی کاربران از سایت شما بشود.

اگر طراحی سایت شما قدیمی یا فاقد جلوه های بصری مناسب باشد، ممکن است کاربران با شک و تردید به شما به عنوان یک منبع اطلاعاتی ارزشمند نگاه کنند. شما باید یک طراحی شیک و مدرن برای سایت خود داشته باشید که نشان دهنده حرفه ای بودن شما باشد و به کاربران اطمینان دهد که می توانند به شما اعتماد کنند.

خوانایی

در کنار ظاهر مناسب برای سایت، متن شما باید از خوانایی بالایی برخوردار باشد و بازدیدکنندگان سایت بتوانند به راحتی آن را بخوانند. فونت های زیادی هستند که انتخاب آنها می تواند نادرست و غیرحرفه ای باشد. بهتر است که برای عناوین از یک فونت و برای محتوا از فونت دیگری استفاده کنید.

انتخاب فونت ها و رنگهای مناسب برای کمک به بازدیدکنندگان شما در خواندن و درک محتوای سایت شما ضروری است. شما ممکن است مفیدترین محتوای موجود در یک زمینه خاص را در سایت خود منتشر کنید. اما اگر رنگ متن شما شبیه به رنگ پس زمینه باشد، بازدیدکنندگان ممکن است حتی زحمت خواندن محتوای شما را به خود ندهند.

فونت متن شما باید به اندازه ای بزرگ باشد که کاربران بدون هیچ سختی بتوانند آن را بخوانند. این جزئیات ممکن است در ظاهر کوچک و بی اهمیت جلوه نمایند، اما می توانند تاثیر زیادی در بازاریابی محتوا داشته باشند.

درک مطلب

بسیاری از افراد با عناصر بصری راحت تر می توانند مطالب جدید را یاد بگیرند و نیاز به گرافیک و عکس دارند تا موضوعات و اطلاعات جدید را کاملا درک کنند. این به این معنی است که استفاده از تصویر در محتوای شما ضروری است.

صرف نظر از صنعت شما، محتوای بصری مانند عکس ها و فیلم ها می تواند به مشتریان بالقوه شما کمک کند که بهتر از محصولات و خدمات شما استفاده کنند که این امر نقش به سزایی در بازاریابی محتوا خواهد داشت.