راه اندازی کسب و کار آنلاین

5 موردی که باید پیش از راه اندازی کسب و کار آنلاین خود درنظر بگیرید

شما احتمالا هزاران بار این موضوع را در ذهن خود مرور کرده اید که داشتن یک وب سایت کلید موفقیت است. با وجود این هنوز کسب و کارهای زیادی هستند که هیچ حضوری در فضای آنلاین نداشته اند. اکثر این کسب و کارها به دلیل ترس از عوامل ناشناخته، راه اندازی کسب و کار آنلاین خود را به تعویق می اندازند. این مورد مخصوصا در مورد صاحبان کسب و کارهای قدیمی تر که در نبود اینترنت پیشرفت کرده اند، بیشتر صدق می کند.

با این حال در بیشتر موارد اصلی ترین دلیلی که باعث انصراف از راه اندازی کسب و کار آنلاین می شود، فکر کردن به هزینه های سنگین برای توسعه و ایجاد وب سایت است. بنابراین اگر هنوز در راه اندازی کسب و کار آنلاین خود تردید دارید، نیاز به دانستن موارد زیر دارید.

مهمترین نکات در راه اندازی کسب و کار آنلاین

میزبانی وب سایت یا هاستینگ

شما نمی توانید یک وب سایت را بدون در اختیار داشتن یک فضای اینترنتی راه اندازی کنید. این فضاها مانند یک پارکینگ برای ماشین عمل می کنند. شما انتخاب وسیعی از بین شرکت های هاستینگ در اختیار دارید و می توانید با بررسی امکانات و خدماتی که این شرکت ها ارائه می دهند، با توجه به بودجه خود هاستینگ مناسبی را برای راه اندازی کسب و کار آنلاین خود انتخاب کنید.

نام دامنه سایت

انتخاب نام دامنه مناسب در راه اندازی کسب و کار آنلاین بسیار مهم است. باید در مورد انتخاب دامنه به خوبی فکر کنید و تا حد امکان نامی را برای سایت خود انتخاب کنید که بیشترین ارتباط با کسب و کار شما داشته باشد. زیرا این کار می تواند به شناخته شدن بهتر برند شما کمک کند.

سیستم مدیریت محتوا

در راه اندازی کسب و کار آنلاین استفاده از یک سیستم مدیریت محتوا (CMS) برای طراحی و مدیریت سایت ضروری است. این سیستم ها مانند یک کمد در فضای مجازی هستند که لباسهایی که درون آنها قرار می گیرند همان سایت شما می باشد.

وردپرس یکی از محبوب ترین سیستم های مدیریت محتوا می باشد که کار کردن با آن بسیار راحت است و هر سایتی را می توانید توسط آن پیاده سازی کنید. اما قبل از استفاده از آن باید اطمینان حاصل کنید که هاست شما از وردپرس پشتیبانی کند.

سایت تک صفحه ای یا چندصفحه ای

در راه اندازی کسب و کار آنلاین خود باید به این نکته توجه داشته باشید که سایت خود را تک صفحه ای ایجاد می کنید یا چندصفحه ای. سایت تک صفحه ای راحت تر ایجاد می شود و کاملا با سایت چند صفحه ای در تضاد می باشد.

اگر می خواهید مانند یک بروشور اطلاعات اندکی را در مورد شرکت خود به کاربران بدهید ایجاد یک سایت تک صفحه ای کاملا مناسب خواهد بود. ولی در سایر موارد بهتر است سایت خود را به صورت چند صفحه ای ایجاد نمایید.

سپردن کار به طراح سایت معتبر

ساختن یک سایت ساده کار چندان پیچیده ای نیست. پس از تهیه هاست و دامنه شما می توانید با استفاده از وردپرس یا سیستم های مشابه یک سایت کوچک برای خود درست کنید. اما در صورت کمبود وقت یا هر چیز دیگری چنانچه قادر به انجام این کار نیستید، بهتر است یک شخص مناسب را برای انجام این کار و کمک به راه اندازی کسب و کار آنلاین خود استخدام کنید.